Шевченківський районний суд Києва на час судового процесу заборонив демонтаж будівлі "Квіти України" в Києві через порушення немайнових авторських прав архітектора будівлі. Автор унікальної будівлі в стилі модернізм — народний архітектор України Микола Левчук. У 1986 проект здобув премію Спілки архітекторів України як «будівля року».
Микола Левчук подав позов, виступивши проти демонтажу будівлі. Власник будівлі не залучив архітектора Левчука до проектування реконструкції і не отримав від архітектора відповідного дозволу.
Квіти України – це твір архітектури, а отже, об'єкт авторських прав. Відповідно до Закону «Про авторське право і суміжні права» автору належить особисте немайнове право вимагати збереження цілісності твору і протидіяти будь-якому перекрученню, спотворенню чи іншій зміні твору або будь-якому іншому посяганню на твір, що може зашкодити честі і репутації автора.
Це перший випадок в історії українського містобудування, коли суд застосував подібне забезпечення позову у справі про порушення немайнових авторських прав архітектора.
З метою ефективної охорони авторських прав, ми радимо Вам скористатися послугами патентних повірених ЮКГ «Яремчук і партнери», які нададуть Вам юридичну консультацію щодо захисту Ваших прав та допоможуть у правильній підготовці і подачі заявки на реєстрацію авторського права.

204967028 254915723073602 1896795655977429278 n