29 січня 2020 року була ратифікована Угода про вихід Великобританії з Європейського союзу.  1 лютого 2020 року починається перехідний період для обох сторін.
 
Під час перехідного періоду будуть розроблені нові законодавчі акти, угоди, прийняті заходи по наданню охорони існуючим європейським об'єктам інтелектуальної власності на території Великобританії після закінчення перехідного періоду.
 
 До закінчення перехідного періоду на території Великобританії буде діяти законодавство Європейського союзу.
 
Подивимося на ситуацію більш глибоко.
 
• Винаходи
Не вплине, оскільки Європейський патентний офіс (EPO) не є агентством Європейського Союзу. Для отримання охорони винаходів на території більш ніж 35 європейських країн, в т.ч. Великобританії, необхідно, як і раніше, подати єдину заявку на реєстрацію патенту в EPO. 
 
•Автоське право
Аналогічна ситуація як і з виноходами, тому що захист авторського права визначається міжнародними договорами і не залежить від відносин ЄС і Великобританії.
 
•Торгові марки, промислові зразки
Можна буде подати централізовані заявки на реєстрацію даних об'єктів в Відомство з інтелектуальної власності Європейського союзу (EUIPO). Якщо ж заявка буде подана в кінці перехідного періоду, то заявнику буде надано 9 місяців від дати закінчення цього періоду, що б він міг подати заявку на реєстрацію цього ж об'єкта в відомство з інтелектуальної власності Великобританії.
 
Торгові марки та промислові зразки, які будуть зареєстровані до закінчення перехідного періоду з міжнародних процедур (Мадридська і Гаазька системи) з розширенням на Європейський союз, в т. Ч. І Великобританію, будуть продовжувати свою дію без змін і після закінчення перехідного періоду.
 
Слідкуйте за нашими новинами і ми повідомимо відразу ж про всі зміни ІВ в Великобританії.