Художній повнометражний фільм "Заборонений" - це  історія про яскраве життя і загадкову смерть – Василя Семеновича Стуса та його боротьбу. Події фільму розгортаються у 1985 році. 

 

Але чи законно використовувати у фільмах факти з життя відомих людей? Чи не порушує це їх право на приватне життя?

  1. Факти. 

Найчастіше в документальних фільмах використовують загальновідомі факти. А як нам відомо, факти не охороняються авторським правом.

 

  1. Ім’я або використання образу відомої людини.

 Для того щоб в глядача була асоціація з історією певної відомої людини, режисери та сценаристи фільму прагнуть залишити ім'я зірки та отримати від неї дозвіл на таке використання.  “Незаконним використанням імені” слід розуміти будь-яке використання імені фізичної особи, на яке, той хто здійснює таке використання, немає відповідних повноважень. Відомі голлівудські актори часто звертаються з вимогою зупинити незаконне використання своїх імен. Так Джордж Клуні і Джулія Робертс, відомі й улюблені публікою американські актори, подали в судові органи позови із звинуваченнями в порушенні їх інтелектуальної власності. 

 

  1. Купівля права на екранізацію.

Часом так трапляється, що біографію знаменитої людини пише інший автор і потім, щоб отримати право на екранізацію необхідно купити права на це.

Біографічекій 500-сторінковий том "Стів Джобс" написав колишній редактор журналу Time Уолтер Айзексон, книга стала хітом продажів ще до виходу в друк. Sony готова заплатити за права на проект близько 1 мільйона доларів повідомляла російська служба Бі-Бі-Сі.

Ми бачимо, що часом створення автобіографічного фільму по фактам, які не охороняються авторським правом не означає, що не потрібно отримувати дозвіл на інші права.