Державна реєстрація створення юридичної особи — офіційне визнання державою факту створення юридичної особи, у результаті чого до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань вноситься відповідний запис.

Порядок створення юридичної особи проводиться державним реєстратором за місцезнаходженням юридичної особи.

ТОВ (Товариство з обмеженою відпоідальністю) - це господарське товариство, статутний капітал якого поділений на частки, розмір яких, визначається установчими документами

Особі, яка бажає створити ТОВ, треба звернутися до районної державної адміністрації, виконавчого органу сільських, селищних, міських рад,

Центр надання адміністративних послуг, або безпосередньо до нотаріуса, з повним пакетом необхідних документів:

➢ Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади)

➢ Прохання заявника про реєстрацію юридичної особи платником податку на додану вартість та/або обрання спрощеної системи оподаткування, та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій

➢ Рішення засновників (примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію))

➢ Установчий документ юридичної особи (у разі створення юридичної особи на підставі власного установчого документа)

➢ Документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи у країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо) (у разі створення юридичної особи, засновником (засновниками) якої є іноземна юридична особа)

➢ Примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) передавального акта (у разі створення юридичної особи в результаті перетворення, злиття)

➢ Примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) розподільчого балансу – у разі створення юридичної особи в результаті поділу або виділу

➢ Документи для державної реєстрації змін про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (у разі створення юридичної особи в результаті виділу)

➢ Документи для державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття та поділу – у разі створення юридичної особи в результаті злиття та поділу

➢ Структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства

➢ Нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи (для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента)

Документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій формі або у електронній формі. У паперовій формі заява та документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням. В електронній формі документи подаються через портал електронних сервісів.

Державна реєстрація юридичних осіб здійснюється державним реєстратором за місцем знаходженням юридичної особи. 

Якщо документи подано особисто, заявник пред’явить документ, що посвідчує особу відповідно до законодавства. У разі подання документів представником - подається оригінал (нотаріально засвідчений) документа, що підтверджує його повноваження.

По завершенню реєстрації до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців вноситься  відповідний запис.

 За юридичними питаннями ви можете звернутись в Юридичну Консалтингову Групу "Яремчук та партнери" ми завжди раді вас проконсультувати.