Пресс-центр

Перед початком кінофестивалю “STAR INDEPENDENT”, хочемо нагадати вам про авторське право на фільм.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про кінематографію» фільм – це аудіовізуальний твір (у тому числі телевізійні серіали та їх окремі серії), що складається з епізодів, поєднаних між собою творчим задумом і зображувальними засобами, та є результатом спільної діяльності його авторів, виконавців і виробників.

Фільм -  самостійний об’єкт авторського права, правова природа якого зумовлена творчою діяльністю автора, як у візуальному, технічному та організаційному, так і в правовому значенні.

Авторами аудіовізуального твору є:

а) режисер-постановник;

б) автор сценарію і (або) текстів, діалогів;

в) автор спеціально створеного для аудіовізуального твору музичного твору з текстом або без нього;

г) художник-постановник;

д) оператор-постановник.

Одна і та сама фізична особа може суміщати дві або більше із наведених у цій частині авторських функцій.

До головних особливостей аудіовізуального твору, можна віднести:

1) обов'язковість фіксації творів на якомусь матеріальному носії. Це може бути CD, DVD або будь-який знімний носій, магнітна плівка, кіно- або відеоплівка тощо;

2) можливість відтворення таких творів лише за допомогою екрану, адже тільки на ньому можуть бути відображені рухомі зображення.

Автор або інша особа, якій автор передав свої майнові права на аудіовізуальний твір, має виключне право:

• відтворювати, копіювати, поширювати, здійснювати публічний показ, демонстрацію твору, у т.ч в мережі інтернет;

• субтитрувати і дублювати текст твору;

• дозволяти (у т.ч. видавати  ліцензії) іншим особам, які хочуть вчиняти з твором певні дії.

За оприлюднення і кожне публічне виконання, показ, демонстрацію, здавання в майновий найм та/або комерційний прокат аудіовізуального твору його автори мають право на одержання справедливої винагороди, що розподіляється і виплачується організаціями колективного управління або іншим способом.

За юридичними питаннями ви можете звернутись в Юридичну Консалтингову Группу "Яремчук та партнери" ми завжди раді вас проконсультувати.

Відповідно до Законодавства України, переклад твору на іншу мову є похідним твором.

Слід зазначити, що офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо), не є об'єктами авторського права, і відповідно до цього їх переклади також не захищаються авторським правом.

Окрім цього, авторським правом не може бути захищено переклад тору з використанням комп'ютерних програм.

Захист авторських прав на похідний твір можливий лише у випадку:

коли переклад тексту виконаний з повним дотриманням майнових і немайнових прав автора;

коли між перекладачем та автором було укладено ліцензійний договір;

коли переклад, є результатом творчої діяльності перекладача.

Якщо при перекладі, перекладач дотримається всіх умов, то авторське право на переклад буде належати йому та автору твору.

 Якщо виникли питання ви можете звернутись в Юридичну Консалтингову Групу "Яремчук та   партнери" ми завжди раді вас проконсультувати.

 

Уявімо ситуацію, вам, як автору картини, згідно з законодавством належать виключні права на цю картину, тобто, тільки вам належить право дозволяти використання об'єкта інтелектуальної власності і право перешкоджати неправомірному використанню такого об'єкта, у тому числі забороняти таке використання. А якійсь людині вкрай сподобалася ваша картини, і вона хоче використати її як обкладинку своєї книги. В такому випадку ви можете надати цій особі письмове повноваження, яке надає їй право на використання вашої картини.

Така ліцензія може бути як окремий документ, так як складова ліцензійного договору.

Законодавство визначає три види ліцензій.

1. Виняткова ліцензія, видається лише одному ліцензіату, та встановлює сферу використання об'єкта інтелектуальної власності, а також виключає можливість передачі ліцензій іншим особам.

2. Одинична ліцензія, видається лише одному ліцензіару і виключає можливість видачі ліцензіаром іншим особам ліцензій на використання об'єкта права інтелектуальної власності у сфері, що обмежена цією ліцензією, але не виключає можливості використання ліцензіаром цього об'єкта у зазначеній сфері.

3. Невиключна ліцензія не виключає можливості використання ліцензіаром об'єкта інтелектуальної власності у сфері, що обмежена цією ліцензією, а також видачі ним іншим особам ліцензій на використання цього об'єкта у зазначеній сфері.

Якщо не знаєте який вид ліцензії обрати ви можете звернутись в Юридичну Консалтингову Групу "Яремчук та   партнери" ми завжди раді вас проконсультувати.

Всі ми пам'ятаємо про Covid-19  та вакцинацію від нього, але чи задумувалися ви, хто придумав першу вакцину і чи має якесь відношення до цього  авторське право?

Виходить що першу вакцину від Covid-19 запатентувала компанія Modernа, саме так і називалася вакцина.

Коли був розпал пандемії, а саме в 2020 році, Modernазаявила, що не буде вживати дій для захисту своїх патентів на вакцину, самі розумієте, що це б значно зменшило кількість вакцин, а той час це було дуже важливо.

У своїй заяві Moderna уточнює, що не прагне прибрати Comirnaty з ринку і не вимагає судової заборони; не вимагає відшкодування збитків, пов'язаних з продажами Pfizer у країни AMC 92  і не вимагає відшкодування збитків за продаж Pfizer, де уряд США несе відповідальність за будь-які збитки, не вимагає відшкодування збитків, що виникли до 08.03.2022.

Проте щось пішло не так…

Moderna вважає, що вакцина Comirnaty від Pfizer і BioNTechпроти COVID-19 порушує патенти, подані Moderna між 2010 і 2016 роками, які стосуються основоположної технології мРНК Moderna. Ця новаторська технологія мала вирішальне значення для розробки власної мРНК-вакцини Moderna від COVID-19 Spikevax. Pfizer і BioNTechскопіювали цю технологію без дозволу Moderna, щоб створити Comirnaty.

«Ми подаємо ці позови, щоб захистити інноваційну технологічну платформу мРНК, яку ми започаткували, інвестували мільярди доларів у створення та запатентували протягом десятиліття, що передувало пандемії COVID-19», — сказав головний виконавчий директор Moderna Стефан Бансель. «Ця базова платформа, яку ми почали створювати в 2010 році, разом із нашою запатентованою роботою над коронавірусами в 2015 і 2016 роках, дозволили нам виготовити безпечну та високоефективну вакцину проти COVID-19 у рекордно короткий термін після того, як вибухнула пандемія. Оскільки ми працюємо над боротьбою з проблемами охорони здоров’я, просуваючись вперед, Moderna використовує нашу технологічну платформу мРНКдля розробки ліків, які можуть лікувати та запобігати таким інфекційним захворюванням, як грип та ВІЛ, а також аутоімунним і серцево-судинним захворюванням і рідкісним формам раку»

Moderna очікує, що такі компанії, як Pfizer і BioNTech, поважатимуть своїх прав інтелектуальної власності та розглядатиме комерційно обґрунтовану ліцензію, якщо вони вимагатимуть її для інших ринків. Pfizer і BioNTech не змогли цього зробити.

NFT Rights Management – інтерфейс, який пропонує створити ліцензію на зображення, яке передається разом з NFT, що дозволить зберегти ліцензійні умови у відриві від маркетплейсу та дозволить не звертатися до стороннього ресурсу.

NFT Rights Management намагається використовувати NFT з управлінням цифровими правами.

NFT Rights Management  хоче, щоб творець завантажував медіаконтент, на платформу , що зберігається у невзаємозамінному токені. Творці могли дозволяти, володіти та брати на себе відповідальність за розповсюдження своєї роботи по всьому світу. Це дає їм змогу отримати достатньо грошей як від угод, так і від роялті. Компанія стверджує, що власники можуть отримати 90% доходу, а решта 10% отримають власники вузлів. 

 Він прагне зробити так, щоб незамінні токени діяли як сховище вмісту, яке монетизує роботу, додану на вузлах.

Поки, це лише проєк, тому будемо слідкувати за оновленнями.

Якщо виникли питання ви можете звернутись в Юридичну Консалтингову Групу "Яремчук та   партнери" ми завжди раді вас проконсультувати.