Пресс-центр

Всесвітня організація інтелектуальної власності повідомляє про те, що Китай приєднається до Гаазької системи міжнародної реєстрації промислових зразків та до Марракеського договору. Генеральний директор ВОІВ Дарен Танг отримав відповідні документи під час свого візиту до Китаю, де він з іншими керівниками міжнародних організацій взяв участь у церемонії відкриття зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні.
Гаазька система дозволяє реєструвати промислові зразки у низці країн за спрощеною процедурою.
У свою чергу Марракеський договір спрощує виробництво та міжнародну передачу книг, адаптованих для незрячих та осіб з порушеннями зору, для кращого сприйняття друкованої продукції. Цей договір відносно новий, набув чинності 30 вересня 2016 р., проте вже налічує 84 сторони, де Китай буде 85.
Приєднання Китаю до цих двох договорів набуде чинності 5 травня 2022 р., що стане найважливішою подією, як для громадян Китаю, так і для інших резидентів країн-учасниць договорів.
Приєднання до Марракеської угоди означає, що понад 17 млн сліпих і слабозорих у Китаї тепер матимуть кращий доступ до творів, захищених авторським правом. Це також спростить транскордонні переміщення китайської мови у форматах, доступних для членів цієї спільноти в інших частинах світу.
Як зазначають у ВОІВ, приєднання Китаю до цих двох угод є важливою подією для глобальної екосистеми інтелектуальної власності.
#yaremchukandpartners #news #copyright #Китай #інтелектуальнавласність #авторськеправо #АленаЯремчук #ВОІВ #марракеськаугода #гаазькасистема #міжнароднареєстрація
 

Дія.City - нові умови оподаткування IT-компаній в Україні

З 8 лютого в Україні почав діяти спеціальний правовий режим «Дія.City», створений для розвитку IT-сектору. Про це Міністерство цифрової інформації оголосило під час четвертою конференції Diia Summit, яка проходила у Києві.

Режим створений для аутсорсингових компаній, продуктових компаній, стартапів, R&D –компаній. Резидентами спец режиму можуть стати компанії, які займаються: розробкою та тестуванням програмного забезпечення; Digital marketing та Ads з використанням програмного забезпечення розробленого резидентами; навчання комп’ютерної грамотності, програмування, тестування та технічної підтримки ПЗ; розповсюдження програмного забезпечення.

В рамках проєкту також планується запустити фонд, який буде оплачувати 50% онлайн-навчання IT-спеціалістів.
Мінцифри також презентує оновлення до застосунку «Дія» та нові електронні послуги: зміна місця реєстрації, послуги для водіїв, пенсійні документи та ін.

Компанії, які захочуть долучитися до спецрежиму, повинні відповідати таким критеріям:
- працювати в ІТ-індустрії;
- наймати не менше 9 людей;
- платити своїм співробітникам не менше €1200 на місяць (стартапам можна платити такі зарплати не одразу, а через рік).

Для компаній-резидентів передбачений спеціальний податковий режим, а саме:
ІТ-спеціалісти, які працюють офіційно, платитимуть менший податок на дохід (ПДФО) – 5%, а не 18%. Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) у розмірі 22% від мінімальної зарплати та військовий збір у 1,5% залишаються незмінні. Зараз компанії платять 41,5%, якщо вони працюють зі штатними співробітниками.

Якщо спеціаліст отримує понад €240 000 на рік, то він платитиме 18% податку на дохід.
Резиденти зможуть самі обирати, який корпоративний податок сплачувати: податок на виведений капітал 9% чи податок на прибуток – 18%.

«Дія.City» дозволяє компаніям-резидентам співпрацювати із ФОП до 2024 року. Після цього компанії повинні перейти на гіг-контракти або трудові контракти. Витрати на ФОП повинні зменшитися до 50% у 2024 році та до 20% у 2025 році.

Президент Володимир Зеленський заявив, що запуск Дія Сіті зробить Україну привабливою для ІТ-компаній і стартапів, що допоможе нашій країні стати найбільшим ІТ-хабом Європи.

Автор:

   Олександр Решетовський, провідний юрист, ТОВ "ЮКГ "Яремчук і партнери"

Минулого року було прийнято низку законопроектів, які суттєво змінюють правила оподаткування, контролю та ведення діяльності для платників податків України. Деякі зміни до Податкового Кодексу України вже набрали чинності, проте основні очікують на нас з 2022 року.
Проаналізувавши законопроекти, ми підготували список основних змін, які стосуватимуться, як юридичних, так і фізичних осіб – резидентів України оподаткування з 1 січня 2022 року.

Отже, по-перше, відбулись зміни щодо правил оподаткування контрольованих іноземних компаній, які будуть застосовуватись для резидентів України, що володіють або контролюють (прямо чи опосередковано) іноземні компанії чи організації без статусу юридичної особи (трасти, фонди, партнерства та інші). Таким особам необхідно буде готувати спеціальну звітність щодо оподаткування контрольованих іноземних компаній та, у певних випадках, сплачувати податок з прибутку цих контрольованих іноземних компаній в Україні.
Законодавець визначив можливість подання першого звіту у 2024 році за звітний період – 2022 рік. Водночас, повідомлення про купівлю/продаж/ліквідацію контрольованих іноземних компаній з 1 січня 2022 року потрібно буде спрямовувати до податкової не пізніше 60 днів з дати проведення операції.

По-друге, якщо говорити про місце ефективного управління, то починаючи з 2022 року, іноземна компанія може бути визнана податковим резидентом України у разі здійснення ефективного управління такою компанією з території України.
Під здійсненням ефективного управління законодавець розуміє:
- управління персоналом;
- ведення бухгалтерського чи управлінського обліку;
- управління банківським рахунком;
- проведення зборів виконавчого органу регулярніше в Україні, ніж у будь-якій іншій країні;
- прийняття управлінських рішень та провадження іншої поточної діяльності переважно з України;
- фактичне управління діяльністю незалежно від наявності цього формальних (юридичних) повноважень в осіб, здійснюють таке управління.

По-третє, тест ділової мети буде застосовуватися з 1 січня 2022 р. до операцій з резидентами низькоподаткових юрисдикцій або зареєстрованих у низькоподаткових організаційно-правових формах, а також до операцій щодо виплати роялті нерезидентам. Відсутність ділової мети (економічного ефекту) відповідно до пп. 14.1.231 ст.14 ПКУ у вказаних операціях призведе до збільшення фінансового результату до оподаткування платника податку на всю суму вартості таких товарів, робіт та послуг (за деякими виключеннями). При цьому, обов'язок доведення обставин відсутності ділової мети та необхідності здійснення відповідного коригування покладатиметься на контролюючий орган.

По-четвертє, з початку 2022 року очікується зростання цін на інтернет-сервіси нерезидентів, оскільки законодавець вводить ПДВ на електронні послуги, сплата яких для непрямих податків, буде перенесена на споживачів. Під поняттям оподатковуваних електронних послуг ховається досить широкий перелік різноманітних послуг, що надаються нерезидентами, починаючи від надання доступу до зображень, текстів та інформації, відеоматеріалів, закінчуючи постачанням програмного забезпечення та рекламних послуг.Платниками будуть фізичні особи підприємці – платники ПДВ та юридичні особи. При цьому, відсутність реєстрації платником ПДВ не звільнятиме юридичну особу від сплати ПДВ на електронні послуги, а лише дозволить подавати звітність за спрощеною формою.Якщо ж отримувачами електронних послуг є звичайні фізичні особи чи ФОПи – не платники ПДВ, то на нерезидента, який постачає такі послуги на загальну суму, що перевищує 1 млн гривень, очікуватиме обов’язок стати на облік в податковому органі та сплачувати ПДВ.
До електронних послуг законодавець відносить:
- постачання електронних примірників, надання доступу до зображень, текстів та інформації, у тому числі, але не виключно, підписка на електронні газети, журнали, книги, надання доступу та/або завантаження фотографій, графічних зображень, відеоматеріалів;
- надання доступу до баз даних, у тому числі користування пошуковими системами та службами каталогів у мережі Інтернет;
- надання доступу до інформаційних, комерційних, розважальних електронних ресурсів та інших подібних ресурсів, розміщених на платформах спільного доступу до інформації чи відеоматеріалів;
- постачання програмного забезпечення та оновлень до нього, у тому числі електронних примірників, надання доступу до них, а також дистанційне обслуговування програмного забезпечення та електронного обладнання;
- та інші.
Вичерпний перелік різновидів послуг, що підлягатимуть оподаткуванню, наведений у пп.14.1.56-5 ст.14 ПКУ. Місцем постачання електронних послуг визначається місцезнаходження отримувача таких послуг, а підтвердженням факту надання послуг визнається будь-який документ, що підтверджує факт оплати таких послуг, у тому числі наданий в електронній формі засобами електронного зв'язку.Також починає діяти довгоочікуване скасування необхідності сплачувати 20% податку на прибуток при замовленні у нерезидентів послуг з виробництва та/або розповсюдження реклами.
Ще одним нововведенням є звільнення від оподаткування ПДВ:
- постачання освітніх послуг через доступ до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів у мережі Інтернет для підготовки здобувачів вищої освіти, проведення та надання яких не потребує участі людини;
- постачання послуг дистанційного навчання ліцензованими установами освіти.

По-п’яте, з 1 січня 2022 року обов'язковим для ФОП 2-ї - 4-ї груп єдиного податку стає використання РРО при здійсненні готівкових розрахунків. ФОП будуть зобов'язані зареєструвати та використовувати РРО (програмні РРО) при розрахунках із фізичними особами. Зміни, зокрема, торкнуться власників готелів, ресторанів, інтернет-магазинів, продавців товарів, що напряму працюють із споживачами, тощо. Звертаємо увагу, що незважаючи на те, що безготівкові розрахунки не повинні проводитись через РРО, розрахунок прикладанням банківської картки до POS-терміналу податківці безготівковим розрахунком не вважають.

По-шосте, відповідно до Протоколу про внесення змін до Конвенції між Україною та Республікою Австрія про уникнення подвійного оподаткування від 15.06.2020, з 2022 року починають застосовуватись такі ставки податку на репатріацію при виплаті пасивних доходів та інші основні зміни:
- дивіденди: 5% у разі, якщо фактичним власником таких дивідендів є компанія, що володіє щонайменше 10% капіталу, та 15% в інших випадках;
- проценти: ставка податку тепер визначатиметься на рівні 5% замість диференційованих ставок 2%/5%, як було раніше;
- оновлені ставки при виплаті роялті (10%/5%) будуть діяти з 01.01.2023 року.
Також на рівні Конвенції тепер закріплено застосування тесту основної мети. Вигоди, передбачені Конвенцією, можливі до застосування у разі, якщо можна дійти обґрунтованого висновку, що отримання такої вигоди не було однією з головних цілей укладання угоди чи проведення операції.

По-сьоме, відповідно до Протоколу про внесення змін до Конвенції між Україною і Королівством Нідерландів про уникнення подвійного оподаткування від 15.06.2021, з 2022 року починають діяти такі основні зміни:
- дивіденди: ставка податку на виплату дивідендів підвищена до 5% у разі, якщо фактичним власником таких дивідендів є компанія, що володіє щонайменше 20% капіталу; та 15% в усіх інших випадках. Скасовано ставку податку 0% та вимогу щодо володіння 50% капіталу компанії, що сплачує дивіденди, та внесення інвестиції на суму мінімум 300 000 доларів США;
- роялті: підвищено до 5% (замість 0%) ставку податку при оплаті роялті нерезиденту за використання або право на використання будь-яких авторських прав на наукові роботи і патент, торгову марку, дизайн або модель, секретну формулу або процес, або за інформацію, що стосується промислового, комерційного або наукового досвіду. Ставка податку на роялті за використання або право на використання будь-яких авторських прав на твори літератури або мистецтва (включаючи кінематографічні фільми і фільми або плівки для радіо або телебачення) не змінилась та становить 10%;
- проценти: нова ставка - 5% замість 2%/10%.
На рівні Конвенції тепер закріплено застосування тесту основної мети до всіх операцій, що підпадають під дію Конвенції. Вигоди, передбачені Конвенцією, можливі до застосування у разі, якщо можна дійти обґрунтованого висновку, що отримання такої вигоди не було однією з головних цілей укладання угоди чи проведення операції.

По-восьме, у 2022 році продовжується процедура одноразового (спеціального) добровільного декларування, більш відома як "податкова амністія". У тих, хто планує скористатися правом спеціального декларування до 01.09.2022, є можливість застосувати знижену ставку збору при декларуванні іноземних доходів/активів до 01.03.2022 року. Вказана знижена ставка складатиме 7% замість стандартної ставки 9%. Нагадуємо, що податкова амністія передбачає право громадян України та іноземців, що були резидентами України на момент отримання доходу, задекларувати доходи/активи, з яких не було сплачено податок у відповідних податкових періодах.

По-дев’яте, після офіційного оприлюднення набудуть чинності зміни до Податкового Кодексу України, що пропонуються проектом закону №5600. З детальним аналізом змін, передбачених законопроектом, можна ознайомитися за посиланням http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=72106

По-десяте, 14 грудня 2021 року ВРУ прийняла Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", який передбачає впровадження спеціального режиму оподаткування для ІТ-компаній - резидентів Дія Сіті. Після підписання Закону Президентом України, передбачається, що нововведення почнуть діяти вже з 1 січня 2022 року.
Основні зміни, наступні:
- для компаній - резидентів Дія Сіті, передбачено можливість вибрати між звичайною системою оподаткування із податком на прибуток за ставкою 18% чи застосуванням спеціального режиму оподаткування із податком на виведений капітал за ставкою 9%;
- обмеження для резидентів Дія Сіті операцій з придбання товарів/послуг у приватних підприємців на спрощеній системі оподаткування;
- компанії - резиденти Дія Сіті зможуть залучати ІТ-спеціалістів на умовах трудових договорів чи гіг-контракту;
- до вказаних вище ІТ-спеціалістів застосовуватимуться наступні пільгові ставки оподаткування їх доходу: 5% - ПДФО; 1,5% - військовий збір; ЕСВ 22% з мінімальної заробітної плати;
- дивіденди, що виплачуються компанією - резидентом Дія Сіті, яка не менше ніж 2 попередніх роки не виплачувала дивіденди - не підлягатимуть оподаткуванню в разі їх виплати на користь фізичної особи;
- фізична особа має право на податкову знижку на суму витрат на придбання акцій (корпоративних прав) резидента Дія Сіті, якщо вони були придбані до набуття статусу резидента Дія Сіті або протягом періоду, коли річний дохід резидента не перевищував 1 167 мінімальних зарплат (близько 7,5 млн. грн.);
- законом також передбачені умови відповідальності для компаній, що скористалися пільговим режимом резидента Дія Сіті, при цьому не відповідаючи його кваліфікаційним критеріям.


Отже, зміни до Податкового Кодексу України, які вступають в силу з 2022 року, суттєво вплинуть на правила оподаткування для резидентів України, а особливо для власників/контролерів іноземних компаній та компаній, які працюють з нерезидентами.

Автори:

                               

Яремчук Олена Патентний Повірерий                                      Мухіна Наталія Юрист ЮКГ "Яремчук та партнери"
Управляючий партнер ЮКГ "Яремчук та партнери"


Інтернет сьогодні не лише найпотужніший інструмент комунікацій, а й головний спосіб отримання інформації. У тому числі у сфері культури та освіти. Це створює реальні можливості для просування незалежним авторським кінопроектам, розрахованим на вимогливу аудиторію. Щоб допомогти їм знайти один одного – авторам та глядачам – у 2014 році продюсер Олена Яремчук організувала Міжнародний інтернет-кінофестиваль Star Independent. Цієї осені він проходить у 7-й раз з спів організатором Юлею Гончар і компанією UG продакшн. Фестиваль одразу став майданчиком не лише для вираження творчих ідей авторами конкурсних робіт, а й для взаємодії кінематографістів, кіноманів та кіноестетів із різних країн. Автору ідеї Star Independent та її команді вдається організовувати комунікації талантів та шанувальників, зацікавлених у створенні просування якісних фільмів, у різних форматах. З метою консолідації зусиль фахівців у цьому напрямку в рамках Міжнародного інтернет-кінофестивалю Star Independent проводяться онлайн зустрічіякі, розширюють контакти у світі шоу-бізнесу. Культурна програма фестивалю також включає заходи, що знайомлять любителів кіно із трендами та явищами в інших сферах мистецтва. 7-й інтернет-кінофестиваль запрошує своїх гостей на виставку «Планета Земля Єдина», де буде представлено роботи художників з України та Америки, а саме Олени Омелі, Марини Мальцевої, Олени Яремчук, Шарлотти Ленсон , Карми Ботія. Частину своїх картин експоненти нададуть для благодійного аукціону на користь тибетських дітей, якими опікується громадське об'єднання «Гарна карма» та дітям в Клініку Ахмадит , громадське об'єднання Ротарі. Учасники Star Independent запрошуються на презентацію поетичної збірки Олени Яремчук «Мої хвилювання», а також творчі зустрічі, модні шоу, креативні вечірки в Україні та в Америці за участю представників кіноіндустрії, арт-богеми та громадських лідерів. Але, звісно, ​​основна увага організаторів Star Independent приділяється кіно. У конкурсній програмі заявлені роботи творчих команд із понад двадцяти країн, а саме України, Америки, Франції, Грузії, Чехії, Литви, Білорусі і багато інших. Їх у різних номінаціях оцінюватиме міжнародне журі, яке очолює голлівудський продюсер Френк Майер (Frank Mayor), та члени жюрі з України, Америки, Білорусії, Голандії Жюри Константин Фам, Олексій Клименко, Юрій Ігруша, Джимі МакНікол, Стівен Сестер Принц, Наталья Соболева, Вікторія Гришко.... А глядачі у будь-якому куточку землі зможуть онлайн дивитися картини електронним квитком, який дає доступ до платформи з фестивальними фільмами. Офіційне відкриття 7-го Міжнародного інтернет-фестивалю Star Independent, темою якого заявлено «Екологія мислення», відбудеться 5 листопада 2021 року у Києві у готелі «Софіївський посад». Основною подією урочистого заходу стане показ фільму "Антон" грузинського режисера Зази Уруадзе. Закриття фестивалю буде відзначено гала-паті на американському курорті Дюранго (штат Колорадо) 13 листопада 2021 року та показом ізраїльсько-франко-польсько-чесько-російського фільму «Свідки» режисера Костянтина Фама, уродженця Харківської області, що демонструє найвищий рівень кооперації кіноіндустрії. Ще однією помітною подією конкурсної програми Star Independent стане перегляд в Денвері разом з українською діаспорою в Америці документального фільму «Попутники», головні герої якого українські художники-аматори Ганна Царюк-Гритик (82 роки) та Володимир Соколов (86 років) заряджають прикладом творчої реалізації та потоком життєвої енергії. І це додатковий бонус до тієї яскравої палітри емоцій, які отримають глядачі та учасники 7-го Міжнародного інтернет-фестивалю Star Independent, переглянувши найкращі роботи незалежних кінематографістів з усього світу. Великий внесок допомагає малий та середній бізнес з України, Америки. Кінофестиваль став площадкою для співпраці бізнесу . Генеральний спонсор Юридична Консалтингова Група "Яремчук та партнери" в особі генерального Директора Яремчук Юрія Миколайовича, опікується та допомагає в захисті авторських прав, реєстрації ТМ творців більше 20 років, нагороджує переможців і являється партнером 7 років. Компанія Shabshai Technology в особі Галини Шабшай , підтримує кінофестиваль,так як головною ціллю компанії зробити, щоб Щасливих та Успішних Людей з кожним днем ​​у Світі ставало більше. Ольга Смачило засновниця Mavka Fashion, компанія співпрацює з Азіатською академію кіно в Міжнародному жіночому кіно форумі. Розкриває автентичний образ української жінки для усього світу, через українське вбрання. Організатори проекту ще раз доводять, що кіно – саме той жанр, який здатний об'єднати людей з усього світу, а інтернет у цьому процесі – найкращий провідник та посередник.

Юридический анализ сделки по приобретению недвижимости в новостройке - это пакет услуг Юридической консалтинговой группы «Яремчук и партнеры», который включает совокупность действий, направленных на проверку как застройщика, так и договора купли-продажи квартиры в новостройке.

Достаточно часто процедура купли-продажи квартиры схожа с покупкой «кота в мешке», поэтому чтобы увидеть договор понятным и безопасным необходимо проверить и проанализировать всю имеющуюся информацию о своем контрагенте.

С этой целью Юридическая консалтинговая группа «Яремчук и партнеры» предоставляет следующие услуги:

І. Проверка земельного участка

 • проверка целевого назначения земельного участка, на котором осуществляется строительство объекта недвижимого имущества по данным Госгеокадастру;
 • получение сведений о владельце и пользователя земельного участка;
 • проверка соответствия строительства целевому назначению земельного участка в соответствии с Классификации видов целевого назначения земель (КВЦНЗ)
 • при необходимости, проверка договора о приобретении земельного участка в собственность или пользование

ІІ. Проверка разрешительной строительно-технической документации Застройщика (Заказчика)

 • проверка декларации о начале выполнения строительных работ;
 • проверка экспертного отчета по прочности, надежности и долговечности объекта строительства;
 • проверка наличия градостроительных условий и ограничений по объекту строительства и соответствия задекларированного строительства таким градостроительным условиям и ограничениям;
 • проверка наличия необходимых согласований управлений и департаментов органов местного самоуправления;
 • проверка наличия лицензий (разрешений) в случае их необходимости и их действия;
 • проверка наличия технических условий на водоснабжение, водоотведение, газоснабжение, электроэнергию

ІІІ. Проверка регистрационных данных лиц, с которыми заключается договор (контрагентов)

 • проверка информации о местонахождении контрагента
 • установление учредителей (участников) контрагента и конечных бенефициарных собственников (контроллеров)
 •  установление данных о размере уставного капитала контрагента
 • установление зарегистрированных видов деятельности контрагента
 • установление сведений об органах правления контрагента
 • установление даты государственной регистрации контрагента
 • установления наличия данных о нахождении юридического лица в процессе производства по делу о банкротстве, санации и данных о нахождении юридического лица в процессе прекращения;
 •  проверка информации о наличии открытых исполнительных производств в отношении юридического лица (для незавершенных исполнительных производств)
 1. Проверка договора купли-продажи жилья в новостройке
 •  проверка положений договора приобретения жилья в новостройке на предмет соответствия нормам гражданского законодательства;
 •  исследование вопроса гарантий возврата средств в соответствии условий договора купли жилья в новостройке;
 •  изучение вопроса прав и обязанностей сторон по договору приобретения недвижимости на первичном рынке,• проверка договора по покупке жилья в новостройке на
 • предмет ответственности продавца (застройщика) перед клиентом;
 •  правовой анализ законности схемы приобретения квартиры в новостройке, и тому подобное.