В житті бувають ситуації, які ми не можемо передбачити чи заздалегідь спланувати. Наприклад, іноземець, в’їзджаючи до України за короткостроковою візою, чітко уявляє строк свого перебування тут, однак в силу певних обставин він вимушений залишитися в Україні ще на деякий час. Українським законодавством передбачений ряд обставин, за яких строк перебування іноземця на території України може бути подовжений.
Перш за все, може бути продовжено строк перебування лише іноземцю або особі без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України та лише за наявності законних підстав.
Для іноземця, який приїхав за короткостроковою візою, а також з держав з безвізовим порядком в’їзду, такими підставами можуть виступати: лікування, вагітність чи пологи, догляд за хворим членом родини, оформлення спадщини, подання заяви про отримання дозволу на імміграцію чи набуття громадянства України, виконання службових обов’язків іноземним кореспондентом або представником іноземного засобу масової інформації. В цих випадках строк перебування подовжується за умови подання підтверджувальних документів - на період існування таких підстав, але не більш як 180 днів з дати останнього в’їзду в Україну.
Документи про продовження строку перебування в Україні оформляються на підставі письмових звернень іноземця або особи без громадянства та приймаючої сторони, які подаються не пізніш як за 3 робочих дні до закінчення встановленого строку їх перебування на території України.
У продовженні строку перебування іноземцю або особі без громадянства може бути відмовлено в разі відсутності для цього підстав та достатнього фінансового забезпечення для покриття витрат, пов'язаних із перебуванням іноземця або особи без громадянства в Україні, або відповідних гарантій від приймаючої сторони.
ЮКГ «Яремчук і партнери» надасть Вам якісні юридичні консультації з приводу підстав перебування в Україні іноземцем, отримання візи будь-якого типу, посвідки на тимчасове проживання/на постійне проживання, отримання дозволу на імміграцію, а також допоможе Вам в підготовці всіх необхідних для цього документів.

photo 2021 06 15 14 26 37