В минулій публікації ми розглянули, протягом якого строку Ваш твір буде охоронятися авторським правом, а саме протягом якого строку діють виключні майнові і особисті немайнові права автора. Проте, постає питання, чи підлягає правовій охороні твір, який було знайдено і відповідно вперше оприлюднено після смерті автора? Якщо так, то які права, майнові чи особисті немайнові, будуть охоронятися, і кому вони будуть належати, адже в даному випадку відсутній первинний суб’єкт авторського права – безпосередній автор твору?
Перш за все нагадаємо, що особисті немайнові права автора охороняються безстроково.
Щодо майнових прав ЗУ «Про авторське право і суміжні права» закріплює, що авторське право на твір, вперше опублікований протягом 30 років після смерті автора, діє протягом 70 років від дати його правомірного опублікування. Суб’єктом авторського права тут виступатимуть спадкоємці автора чи особа/особи, яким спадкоємці передали свої авторські майнові права.
Також існує положення закону, яке передбачає, що будь-яка особа, яка після закінчення строку охорони авторського права по відношенню до неоприлюдненого твору вперше його оприлюднює, користується захистом, що є рівноцінним захисту майнових прав автора. Строк охорони цих прав становить 25 років від часу, коли твір був вперше оприлюднений. Тобто йде мова не лише про спадкоємців автора чи осіб, яким спадкоємці передали свої авторські майнові права, в даному випадку авторське право захищатиме будь-кого, хто вперше оприлюднить неоприлюднений до цього твір за вищезазначених умов.
З метою ефективної охорони авторських прав, ми радимо Вам скористатися послугами патентних повірених юридичної фірми «Яремчук і партнери», які допоможуть у правильній підготовці і подачі заявки на реєстрацію Ваших авторських прав.

photo 2020 11 30 18 41 04