Іноді ми вживаємо слова «бренд» та «торговельна марка» як синоніми, хоча насправді між ними існує суттєва різниця: бренд завжди є торговельною маркою, проте не кожна торговельна марка є брендом. Бренд – це торговельна марка, що вже завоювала популярність на ринку і користується попитом у споживачів. Під час реклами брендованого товару у покупця виникають певні асоціації, пов'язані з якістю товару. Прийнято вважати, що якщо більше 20% покупців при рівних пропозиціях обирають саме Ваш товар, його цілком можна класифікувати як бренд.
Проте, що робити, якщо на Ваш бренд зазіхають недобросовісні конкуренти чи будь-хто інший? Сьогодні пропонуємо розібратися, що саме з точки зору закону буде вважатися порушенням Ваших прав на торговельну марку (бренд).
Будь-яке посягання на права власника ТМ, в тому числі вчинення без згоди власника дій, що потребують його згоди, та готування до вчинення таких дій, вважається порушенням прав власника ТМ, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України.
Які ж права надає Вам зареєстрована ТМ та які в подальшому можуть бути порушені та потребувати охорони?
В першу чергу Ваше свідоцтво на ТМ надає Вам як власнику право використовувати торговельну марку шляхом:
• нанесення її на будь-який товар, для якого торговельну марку зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар, вивіску, пов’язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням торговельної марки з метою пропонування для продажу, пропонування його для продажу, продаж, імпорт (ввезення) та експорт (вивезення);
• застосування її під час пропонування та надання будь-якої послуги, для якої торговельну марку зареєстровано;
• застосування її в діловій документації чи в рекламі та в мережі Інтернет.
Водночас свідоцтво надає його власнику виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди його ТМ.
Якщо Ваші права як власника свідоцтва на ТМ були порушені, на Вашу вимогу таке порушення повинно бути припинено, а порушник зобов’язаний відшкодувати заподіяні збитки. Власник свідоцтва може також вимагати усунення з товару, його упаковки незаконно використаної торговельної марки.
Якщо Ви зареєстрували свою ТМ, то припинити порушення Ваших прав на неї та отримати компенсацію, видається набагато легше. ЮКГ «Яремчук і партнери» готова допомогти Вам, надавши юридичні послуги від консультацій до безпосереднього процесу підготовки і подачі заявки на реєстрацію Вашої ТМ з високим рівнем професіоналізму та оперативності.

photo 2020 11 24 17 56 25