Об’єктом знака може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, у тому числі власні імена, літери, цифри, зображувальні елементи, кольори та комбінації кольорів, а також будь-яка комбінація таких позначень.

Але навіть така правова свобода у створенні власного позначення не гарантує, що будь-який знак для товарів та послуг, розроблений відповідно до вимог і застережень, закріплених законом, буде вдало ідентифікувати бренд чи лінійку продукції та приваблювати споживачів.

Цікавий факт: 11% споживачів відмовляться від користування продуктом або послугами компанії, якщо назва бренду їм не подобається.

Знак для товарів та послуг - це універсальний ідентифікатор, який допомагає відрізнити оригінальний товар або послугу одного виробника від подібної продукції іншого. Тому до його розробки слід підходити з усією ретельністю.

По-перше, розберемося які існують види знаків:

  • словесний - є оригінальні слова, назви;
  • графічний - різні орнаменти, символи, зображення тварин, птахів, стилізовані зображення предметів;
  • комбінований - містить в собі графічні та буквені елементи.

Щоб Ваш знак для товарів і послуг вирізнявся поміж інших на ринку, слід взяти до уваги наступні принципи його успішної розробки:

  • простота для сприйняття споживачем - якщо це символи, то вони повинні швидко читатися без втрати сенсу, потрібно уникати використання заскладних формулювань, які викликають у споживачів нерозуміння;
  • відображення суті і ідеї компанії;
  • вказівка на переваги товару або послуги – знак повинен доносити споживачеві всю необхідну інформацію про товар;
  • довготривалість - логотип і товарний знак повинен бути актуальним навіть через 10 років;
  • привабливість - важливо враховувати поєднання кольорів і форм;
  • унікальність - при погляді на товарний знак, споживач повинен відразу думати про Вашу компанію, а не порівнювати її з конкурентами.

Якщо ваш товарний знак не зареєстрований, то продукт не може бути захищений від посягань з боку третіх осіб. Це означає, що знак без реєстрації не володіє виключними правами, а тому будь-хто може зареєструвати такий самий торговий знак або логотип, а процес доказування плагіату вимагатиме чимало зусиль, часу та грошей. Таким чином, реєстрація знаку для товарів та послуг - обов'язкова процедура для продуктів, які підприємець хоче безпечно реалізовувати на ринку.

12345