3D позначення або обємна торговельна марка представляють собою вид торгівельних марок, які мають тривимірний аспект або особливу конфігурацію. Вони відрізняються від звичайних графічних марок, які мають плоску двовимірну форму, тому їхнє використання дозволяє створювати унікальні і впізнавані бренди.

Обємні позначення можуть мати різні форми, такі як упаковка товару, контур об'ємного предмета або його деталі, тривимірний логотип, зовнішній вигляд продукту або його елементи. Вони використовуються для ідентифікації товарів або послуг та надають брендам унікальний вигляд.

Один з найвідоміших прикладів 3Dпозначень - це форма пляшки Coca-Cola. Унікальна контурна форма пляшки вважається відповідним об'ємним знаком, який ідентифікує бренд. Це дає Coca-Cola візуальну відрізнюваність від конкурентів і створює впізнаваність продукту.

Для реєстрації обємної торговельної марки зазвичай потрібно представити детальні інформацію щодо конфігурації, форми, розмірів, пропорцій та кольорів елементів марки. Це може включати фотографії, ескізи, технічні малюнки або моделі.

З юридичними питаннями ви можете звернутись в Юридичну Консалтингову Групу "Яремчук та партнери" ми завжди раді вас проконсультувати.