Нагадаємо, що компанія Yuga Labs - офіційно зареєстрована компанія у США, яка сплачує податки та планує популяризувати весь світ NFT. У планах компанії створити нові проекти, які наблизять нас до Web 3.0.
Саме цю компанію обвинувачували в расизмі та нацизмі.
 
Такі плітки розпустив американський художник Райнер Ріпс.
Він вважає що, мавпи з азіатськими та турецькими атрибутами, на NFT-зображеннях компанії, показані як нижчі раси.
 
Проте компанія швидко спростувала і плітки, які до речі підтримало чимало людей, сказавши що компанію заснували єврей, турок, кубинець та пакистанець, але щоб довести своє та  зруйнувати  бізнес Yuga Labs , Райдер Ріппс створив аналогічну колекцію NFT – RR/BAYC та  продавав ті самі зображення мавп, що і Yuga Labs.
Як результат, Yuga Labs звинуватили Ріпса в порушенні прав на товарні знаки компанії. 
А у відповідь Райдер Ріппс  подав відзив на позов Yuga Labs і заодно зустрічний позов заявляючи,  що розробник NFT колекції BAYC - Bored Ape Yacht Club - не має права на позов до Ріпса.
 
І от нещодавно відбувся суд, і було вирішено, що подібність використовуваних позначень виявилася очевидною, а сама мета проекту та представлені роботи не здалися суду творчим самовираженням, щоб використати захист Першої поправки до Конституції США.
Суд вважає, що Райдер Ріппс несе відповідальність за порушення прав на товарні знаки та реєстрацію домену.
 
З юридичними питаннями ви можете звернутись в Юридичну Консалтингову Групу "Яремчук та партнери" ми завжди раді вас проконсультувати.