Верховний Суд підтримав позицію Антимонопольного комітету України у справі проти ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» щодо копіювання ним упаковки лікарського засобу «Цитрамон». Процес оскарження відповідачем рішення Комітету у суді тривав майже два роки.
 
Ще у 2020 році АМКУ оштрафував на 10 млн 191 тис. грн ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» за використання схожого зовнішнього пакування ліків «Цитрамон-Дарниця» (виробник - ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця») під час виробництва власного продукту – пігулок «Цитрамон-Здоров’я».
 
Комітет встановив, що пакування обох препаратів є схожим до ступеня змішування. Цей факт було підтверджено даними опитування споживачів, 90,5% з яких зазначили, що оформлення обох упаковок є подібним.
 
Компанія "Здоров’я" у відповідь звернулася до суду з метою оскаржити штраф. Хоча в першій інстанції виробник ліків програв справу, Північний апеляційний господарський суд пізніше визнав рішення АМКУ недійсним.
 
"Комітет оскаржив позицію ПАГС у Верховному Суді, який у підсумку постановив, що апеляційна інстанція дійшла безпідставного висновку про відсутність у Комітету права проводити опитування споживачів, відтак не виконала свого обов’язку оцінити всі докази, подані сторонами. Верховний Суд повернув справу на повторний розгляд. Після повторного розгляду ПАГС залишив рішення АМКУ у силі".
 
З юридичними питаннями ви можете звернутись в Юридичну Консалтингову Групу "Яремчук та партнери" ми завжди раді вас проконсультувати.