Для того щоб не порушити авторське право, слід знати, що вважається порушенням.

Тому слід детальніше дізнатися про один з видів таких порушень, а саме кардшейрінг.

На перший погляд важко здогадатися, що може означати це слово, але якщо дослівно перекласти, стане зрозуміліше: “card” – картка і “share” – ділитися. В дослівному перекладі означає «ділитися карткою».

Але, якщо точніше то, кардшейрінг – це спільне використання карток доступу до закодованих платних каналів шляхом с роздавання ключів через Інтернет. Таким чином, користувач отримує доступ до багатьох платних телеканалів за набагато меншу плату, яка виплачується на користь власників, адміністраторів кардшейрінгових сервісів, продавців та установників такого обладнання.

Кримінальний Кодекс передбачає одразу дві статті за вчинення кардшейрінг.

Статтею 365 КК передбачено покарання за несанкціоноване втручання в роботу систем електрозв’язку, що призвело до витоку інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації.

 Статтею 176 КК кардшейрінг визначається одним із видів порушення авторського права і суміжних прав. Обидві вищезгадані статті Кримінального кодексу передбачають покарання до 6 років позбавлення волі.

Порушниками в такому випадку є: власники і адміністратори таких сервісів, виробники, продавці та установники приставок з кардшейрінговим обладнанням, які порушують авторські та/або суміжні права осіб, які мають права на такі програми.

 Якщо виникли питання ви можете звернутись в Юридичну Консалтингову Групу "Яремчук та   партнери" ми завжди раді вас проконсультувати.