У сучасному світі людина щодня стикається з новими викликами і труднощами, які необхідно долати. Часом самостійно вирішити те чи інше питання складно. Сьогодні є люди, професійна діяльність яких полягає в тому, щоб допомогти клієнту розібратися в цілях і шляхах їх досягнення з різних сфер життя. Це коучі, ментори, тренери. Такого роду професіонали стають все більш затребуваними. Однак, чим успішніше коуч, тим більше у нього не тільки клієнтів, але й конкурентів, а тому виникає потреба отримати правову охорону свого імені, своїх напрацювань і бізнесу в цілому. Одним із способів розкрутки бізнесу коуча чи тренера, підвищення впізнаваності його особистого бренду і, одночасно, захисту від недобросовісної конкуренції, є реєстрація торгової марки.
Що зареєструвати коучу в якості товарного знаку? Якщо Ваш бізнес розвинений на тлі особистого бренду, то має сенс реєструвати Ваше ім'я і прізвище в якості ТМ.
Відповідно до українського законодавства об’єктом торговельної марки може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, у тому числі власні імена.
Однак така реєстрація має свої особливості і обмеження. Наприклад, не реєструються як ТМ позначення, які відтворюють прізвища, імена, псевдоніми та похідні від них, портрети і факсиміле відомих в Україні осіб без їх згоди.
Переваги реєстрації товарного знака для коуча/тренера/ментора:
• більша довіра споживачів і симпатія до його послуг;
• товарний знак обов'язковий для продажу франшизи і укладення відповідного договору;
• підвищення вартості бізнесу коуча;
• тільки зареєстрована ТМ є дієвим інструментом для боротьби з недобросовісними конкурентами;
• товарний знак - головна складова будь-якої успішної рекламної компанії, що викликає впевненість в якості послуг і товарів.

photo 2021 07 29 05 26 00 2