Бізнес в Індонезії
Керуючий партнер Юридичної Консалтингової Групи "Яремчук і партнери" Олена Яремчук відвідала в квітні Балі, де налагодила бізнес-співпрацю з місцевими компаніями нерухомості і юридичними компаніями.
У зв'язку з ситуацією в країні дуже багато громадян замислюються про відпочинок або бізнес в іншій країні. Наша компанія надає послуги в допомозі організації заходу на Балі, оренді нерухомості, відкриття бізнесу.
Корпоративне законодавство Індонезії базуються на старому Комерційному Кодексі Нідерландів від 1847 року. Незважаючи на те, що в самих Нідерландах було зроблено дуже багато поправок і доповнень до цього закону (особливо щодо компаній з обмеженою відповідальністю), в індонезійські закони про компанії до сьогоднішнього дня було внесено зовсім небагато поправок.
В Індонезії можливе заснування підприємств різноманітних організаційно-правових форм, з яких інтерес потенційного іноземного інвестора можуть залучити приватна компанія з обмеженою відповідальністю (Perseroan Terbatas) і кооператив з обмеженою відповідальністю (Koperasi). Це найбільш поширені форми індонезійських підприємств, які потенційно можуть скористатися усим спектром торгівлі і промисловості Індонезії.
Для початку своєї діяльності в Індонезії іноземці повинні одержати дозвіл на заснування підприємства з іноземними інвестиціями Penanaman Modal Asing (РМА) в Раді з координації капітальних інвестицій Індонезії - Capital Investment Co-ordinating Board (BKPM).
За визначенням, підприємство з іноземними інвестиціями (РМА) в Індонезії - це або 1) змішане підприємство, в якому не менше 5% акцій резидентам Індонезії, або - 2) підприємство зі 100% -м іноземним капіталом.
В обох випадках, підприємство з іноземними інвестиціями зобов'язане протягом 15 років з моменту початку діяльності передати частину своїх акцій резидентам Індонезії, що фіксується при установі підприємства.
Законодавство Індонезії наполягає на тому, що підприємства з іноземними інвестиціями будуть орієнтовані, в основному, на місцевий ринок, і, хоча практично всі види діяльності в Індонезії відкриті для іноземного інвестора, є деякі напрямки діяльності, капіталовкладення в які знаходяться в, так званому, негативному аркуші для іноземного інвестора.
Для заснування компанії або кооперативу в Індонезії необхідні мінімум дві особи.
Капітал може бути виражений як в конвертованій іноземній валюті, так і в індонезійських рупіях (US $ 1 приблизно дорівнює IDR 10 000). Хоча законодавство не вимагає наявність у компанії або кооперативу мінімального або максимального капіталу, проте, 25% капіталу повинно бути оплачено на момент заснування підприємства.
Компанія і кооператив не має права вільно передавати свої акції і не має пропонувати їх третім особам без схвалення більшості учасників підприємства.
Управління компанією і кооперативом здійснюється радою директорів.
Компанія і кооператив зобов'язані отримати ліцензію на бізнес в тому міністерстві Індонезії, до якого належить діяльність підприємства.
Іноземні інвестори можуть прийняти рішення про відкриття представницького офісу (RO) для надання інформаційної та іншої підтримки головної іноземної компанії (мати прибуток в Індонезії представництвам заборонено) або заснування спільного підприємства, так званої Venture Capital Company метою якого є холдингова діяльність. Представництво не є самостійною юридичною особою в Індонезії. Спільне підприємство - це самостійна юридична особа в Індонезії і може створюватися або у формі компанії, або кооперативу.
Всі підприємства Індонезії з іноземною участю повинні щорічно подавати звіти про відповідність статусу компанії з іноземними інвестиціями, і зокрема:
• аудит фінансового звіту незалежними дипломованими бухгалтерами Індонезії;
• протоколи зборів акціонерів про збільшення, зменшення або переміщенні капіталу, якщо такі є;
• протоколи зборів акціонерів, на яких проводилося розподіл дивідендів, а також виплата належних до сплати податків;
• повідомлення про переведення дивідендів.
Процедура реєстрації підприємства в Індонезії займає до двох місяців.
В Індонезії існують різноманітні податки, що стягуються на різних рівнях, але в цілому можна сказати, що єдина ставка корпоративного податку на прибуток варіюється від 10% на суму чистого прибутку до US $ 5 000 до 30% - на прибуток понад US $ 10 000.
Всі операції з торгівлі цінними паперами холдингових компаній підлягають оподаткуванню за ставкою рівною 0,1% на обсяг продажів.
Податок на додану вартість становить в середньому 10%.
Дивіденди, відсотки і роялті, які виплачуються іноземним учасникам, підлягають оподаткуванню за ставкою - 20%.
Податку на експорт в Індонезії не існує.
Індонезія підписала угоди про уникнення подвійного оподаткування з такими країнами, як:
- Австралія
- Австрія
- Бельгія
- Болгарія
- Великобританія
- Данія
- Індія
- Італія
- Йордан
- Канада
- Кувейт
- Люксембург
- Маврикій
- Малайзія
- Нідерланди
- Німеччина
- Нова Зеландія
- Норвегія
- Пакистан
- Південна Африка
|
- Південна Корея
- Польща
- Сейшельські острови
- Сінгапур
- Сирія
- США
- Таїланд
- Тайвань
- Туніс
- Узбекистан
- Угорщина
- Україна
- Філіппіни
- Фінляндія
- Франція
- Чехія
- Швейцарія
- Швеція
- Шрі-Ланка
- Японія
|
Також хочемо зазначити кілька дуже цікавих місць, які ми відвідали особисто.
Якщо ви хочете познайомитися з місцевим мистецтвом або організувати великий Фестиваль, вам обов'язково потрібно відвідати АRMA http://www.armabali.com
Якщо у вас не Велика Група 20-30 чоловік і ви хочете провести Ретрит, воно з кращих місць, побудованих Ребекою, майстром Кундаліні йоги. Дуже хороший зал для йоги в лісі. Рисові поля, які оточують Центр, створюють просто чудову атмосферу.
http://www.chakrama.com/
Якщо будуть виникати питання, завжди готові допомогти. Телефонуйте за Вайберу +34 636 410 611



